"Kto czyta książki, żyje podwójnie" Umberto Eco

wtorek, 17 maja 2016

COMFORT BOOKS TAG ♥ KSIĄŻKO DOBRE NA WSZYSTKO!

Hejka. Dziś kolejny tag książkowy. Tak pochmurny i brzydki dzień jak dziś trzeba sobie jakoś umilić. Wiadomo, że w codziennym życiu mamy mało czasu na czytanie, staramy się to robić w każdej wolnej chwili. Dlatego warto sięgać po książki komfortowe, sprawdzone, takie, które umilą nam takie brzydkie i ponure dni. Po takie książki, które znamy, cenimy, szanujemy, uwielbiamy i po które zawsze z przyjemnością sięgamy.

Zapraszam na 5 książek, które serdecznie polecam, po które warto sięgnąć, i do których chciałabym powrócić w przyszłości. :)

Tytuł: "Gwiazd naszych wina"
Autor: John Green
Wydawnictwo: Bukowy las
Liczba stron: 312
Kategoria: Literatura młodzieżowa
Opis:  
Szesnastoletnia Hazel choruje na raka i tylko dzięki cudownej terapii jej życie zostało przedłużone o kilka lat. Jednak nie chodzi do szkoły, nie ma przyjaciół, nie funkcjonuje jak inne dziewczyny w jej wieku, zmuszona do taszczenia ze sobą butli z tlenem i poddawania się ciężkim kuracjom. Nagły zwrot w jej życiu następuje, gdy na spotkaniu grupy wsparcia dla chorej młodzieży poznaje niezwykłego chłopaka. Augustus jest nie tylko wspaniały, ale również, co zaskakuje Hazel, bardzo nią zainteresowany. Tak zaczyna się dla niej podróż, nieoczekiwana i wytęskniona zarazem, w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania: czym są choroba i zdrowie, co znaczy życie i śmierć, jaki ślad człowiek może po sobie zostawić na świecie. 

O tej książce słyszał chyba każdy i chyba każdy ją już czytał. Uwielbiam tę książkę. Jest świetna. Opowiada o miłości, przyjaźni, chorobie. Jest piękna, poruszająca, pouczająca. Świetna! Polecam ją każdemu!

Tytuł: "Kasacja"
Autor: Remigiusz Mróz
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Liczba stron: 500
Kategoria: Kryminał
Opis: 
Manipulacje, intrygi i bezwzględny, ale też fascynujący prawniczy świat… Syn biznesmena zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób. Sprawa wydaje się oczywista. Potencjalny winowajca spędza bowiem 10 dni zamknięty w swoim mieszkaniu w towarzystwie ciał zamordowanych osób.
Sprawę prowadzi Joanna Chyłka, pracująca dla bezwzględnej, warszawskiej korporacji. Nieprzebierająca w środkach prawniczka, która zrobi wszystko, by odnieść zwycięstwo w batalii sądowej. Pomaga jej młody, zafascynowany przełożoną, aplikant Kordian Oryński. Czy jednak wspólnie zdołają doprowadzić sprawę do szczęśliwego finału? Tymczasem ich klient zdaje się prowadzić własną grę, której reguły zna tylko on sam. Nie przyznaje się do winy, ale też nie zaprzecza, że jest mordercą. Dwoje prawników zostaje wciągniętych w wir manipulacji, który sięga dalej, niż mogliby przypuszczać. 


Wiecie za co uwielbiam tę książkę? Za to, że nie ma tutaj schematu, że jest to coś zupełnie innego. Autor zabiera nas do sądu, gdzie możemy poznać cały proces sądowy, a poza tym Chyłka i Kordian. No normalnie ich uwielbiam <3


Tytuł: :Poczwarka"
Autor: Dorota Terakowska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 322
Kategoria: Literatura piękna
Opis:
Adam i Ewa, bohaterowie powieści, żyją prawie jak w serialu. Mają po trzydzieści lat i starannie opracowany rodzinny biznesplan . Ład ich świata burzy pojawienie się córeczki, innej, niż oczekiwali. Mężczyzna i kobieta każde na swój sposób poznają to nowe życie. Między odrzuceniem a miłością kryje się niejedna tajemnica. 


Tę książkę czytałam jakieś 3 lata temu, a ciągle o niej pamiętam więc to o czymś świadczy. Uwielbiam tę książkę dlatego, że pokazuje miłość rodzicielską, chorobę, śmierć, życie. Terakowska porusza temat bardzo trudny. Wszystkim polecam tę książkę,

Tytuł:"Pamiętnik"
Autor: Nicholas Sparks
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 256
Kategoria: Romans
Opis:
Karty starego notatnika kryją historię romantycznej miłości. Starszy pan codziennie odczytuje ją mieszkającej w domu opieki kobiecie chorej na alzheimera. Jest to opowieść o bogatej dziewczynie z miasta i ubogim chłopaku z prowincji, których pewnego lata połączyło wyjątkowe uczucie. Wbrew sobie zostali rozdzieleni, a ich miłość wystawiona na próbę. Czy uda im się ponownie spotkać? 
Czytałam tę książkę 2 razy i uwielbiam ją. Jest niesamowita. Opowiada historię dwójki ludzi, która po kilkunastu latach spotykają się przypadkiem i którzy zakochują się w sobie od nowa. Jest niesamowita. Historia tej pary jest naprawdę wzruszająca i ściska za serduszko.

Tytuł: "Wilk z Wall Street"
Autor: Jordan Belford
Wydawnictwo: Świat Książki
Liczba stron: 512
Kategoria: Literatura współczesna/ biografia
Opis:
Satyryczna rekonstrukcja jednej z najbardziej zwariowanych karier w historii światowego biznesu. W latach 90-tych XX wieku Jordan Belfort był jednym z najbardziej znanych ludzi w Stanach Zjednoczonych. Za dnia zarabiał tysiące dolarów na minutę. Nocą wydawał je równie błyskawicznie na narkotyki, seks i zagraniczne podróże. Prowadząc interesy na krawędzi prawa bądź je łamiąc, zwrócił na siebie uwagę amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości, lecz nawet wtedy nie zrezygnował z hulaszczego trybu życia. W ten sposób rozpoczęła się emocjonująca gra w kotka i myszkę z FBI oraz instytucjami nadzorującymi nowojorską Wall Street. Jego historia została przeniesiona na ekran kinowy przez Martina Scorsese, a w rolę Belforta brawurowo wcielił się Leonardo DiCaprio. Tak, jest prostacka, grubiańska i wulgarna… i czyta się ją jednym tchem. Dostarcza rozrywki jak literatura brukowa i jest namacalnie prawdziwa niczym akt oskarżeni. 

Podoba mi się w niej to, że autor opisał swoją przeszłość. To nie jest książka dla wszystkich. Seks, narkotyki, prostytucja to zdecydowanie niegrzeczny świat. Jednak ja takie książki uwielbiam. Widzimy tu wewnętrzną przemianę bohatera, mocna książka i naprawdę rewelacyjna. Jest też film z moim ukochanym  Leonardem Di Caprio w roli głównej!! 

Oto moje propozycje książek. Wszystkie je przeczytałam i pokochałam. Czytelniczego dnia życzę ;) :*

 Taguję :
Book Review by Anita 
Maja K 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz