"Kto czyta książki, żyje podwójnie" Umberto Eco

poniedziałek, 11 stycznia 2016

ZDOBYCZE BIBLIOTECZNE #1 2016

Cześć. Dzisiaj zapraszam was na pierwsze w tym roku zdobycze biblioteczne. W tym miesiącu mam zamiar omijać biblioteki szerokim łukiem i mam nadzieję, że już więcej nic nie wypożyczę. Najpierw muszę się uporać z książkami, które mam w domu. Zapraszam do zapoznania się z 9 nowymi pozycjami z biblioteki.

Tytuł: "Toxic" 
Autor: Rachel Van Dyken
Wydawnictwo: Feeria Young
Liczba stron: 320
Opis:
Każdy kryje jakąś tajemnicę ... Gabe Hyde żyje na kredyt. Od czterech lat ukrywa swoją prawdziwą tożsamość przed światem, który niegdyś obsesyjnie go uwielbiał. Jeden niewłaściwy krok doprowadził go na skraj szaleństwa. krok, który na zawsze zmienił ścieżkę jego życia. Udawanie nie prowadzi do niczego dobrego, zwłaszcza, gdy grasz kogoś innego przed tymi, którym najbardziej na tobie zależy. Ale gdyby ktoś kiedyś odkrył prawdę, to nie jego życie stanęłoby pod znakiem zapytania – ale jej. Saylor nie nienawidzi mężczyzn. Tylko Gabe’a. Ten lekkomyślny, beztroski, w czepku urodzony gość to prawdziwa sól w jej oku. Który sprawia tylko, że wszystko coraz bardziej się gmatwa. Niestety, jest takie miejsce, w którym ich spotkania są nieuniknione. Dom opieki. Gdyby tylko tak się nawzajem nie pociągali… Im bliżej są ze sobą, tym więcej pytań powstaje w Saylor. Bo Gabe coś ukrywa. Co się stanie, gdy te dwa światy na siebie wpadną? Dwa światy, które nigdy nie powinny się spotkać? Czy on zniszczy wszystkich, których kocha? Czy w końcu uzyska odkupienie, o którym marzy od czterech lat? Każdy kryje jakąś tajemnicę… a ty? 

Tytuł: "Wstyd"
Autor: Rachel Van Dyken
Wydawnictwo: Feeria Young
Liczba stron: 320
Opis:
Lisa stara się grać wesołą, bezproblemową studentkę z college'u, za jaką ją wszyscy uważają. Ale mroczna przeszłość nie pozwala o sobie zapomnień. Przepełniają ją lęk, wstyd i przeświadczenie, że jest zła i nie warta miłości. Tristan jest profesorem psychologii. Jest wyjątkowo poważny i zasadniczy, ceni dyscyplinę, a przy tym kryje wiele tajemnic. Między nimi jest mnóstwo ciemności... i to ona ich do siebie przyciąga. Łączy ich więcej, niż mogliby przypuszczać... 

Tytuł: "Spróbuj jeszcze raz"
Autor: Abbi Glines
Wydawnictwo: Pascal
Liczba stron: 336
Opis:
Kochasz mężczyznę. Jednak wszystkie znaki na niebie pokazują, że nie możecie być razem. Co robisz? Tajemnica, którą skrywał od lat nie miała ujrzeć światła dziennego. Gdy mu zaufała, okazało się, że całe jej życie było kłamstwem. Miłość Blaire do Rusha jest nadal silna. I odwzajemniona. Jednak sekrety z przeszłości nie pozwalają jej zapomnieć, jak bardzo ją zranił. Dziewczyna wraca w rodzinne strony, by zacząć od nowa. Pewna wiadomość przewraca jej życie do góry nogami. Co zrobić, gdy osoba, której nie możesz ufać, jest tą, której zaufania potrzebujesz najbardziej? Kłamiesz, unikasz prawdy i modlisz się, by twoje sekrety nigdy nie wyszły na jaw. Lecz nie przestajesz kochać.Tytuł: "Zacznijmy od nowa" 
Autor: Abbi Glines
Wydawnictwo: Pascal
Liczba stron: 288
Opis:
Rush obiecał jej, że już na zawsze pozostaną razem… ale obietnicę można złamać. Rozdarty między miłością do rodziny a miłością do Blaire musi znaleźć sposób, aby ocalić jedną, ale nie utracić drugiej. Blaire uwierzyła w bajkę… ale nikt nie może żyć w fantazji. Jej miłość do Rusha i pragnienie posiadania rodziny utrzymuje ją w przekonaniu, że ten układ może zadziałać. Jednakże tylko do pewnego czasu. Blaire musi podjąć decyzję dla dobra dziecka, nawet jeśli to złamie jej serce.Czy oboje odnajdą tego, czego szukają? Czy uda się im zacząć wszystko od nowa?Czy ten związek ma szanse na przetrwanie? Czy sprawy znowu nie zaszły o krok za daleko? 


Tytuł: "Głowa Niobe" 
Autor: Marta Guzowska
Wydawnictwo: W.A.B
Liczba stron: 352
Opis:
W Nieborowie, dawnej arystokratycznej posiadłości, gdzie znajduje się muzeum z kolekcją rzeźb antycznych, odbywa się międzynarodowa konferencja naukowa. Mario jest tam jako naukowiec, spec od budowy ludzkiego ciała, w jakim jednak charakterze pojawiła się tam jego dawna koleżanka, Juliana. Pierwszej nocy zostaje zamordowana artystka fotografująca zabytkowe dzieła sztuki – zabójca odciął jej głowę i przymocował do popiersia jednej z rzeźb. Bez wątpienia sprawcą jest ktoś z naukowców; przerażeni organizatorzy proszą profesora Ybla, by uspokoił gości zapewnieniem, że odcięta głowa to… fragment manekina. Policja nie może dotrzeć na miejsce zbrodni, nikt też nie zdoła się z Nieborowa wydostać. Ciągle padający śnieg sprawia, że nie ma żadnej łączności ze światem. Mija nerwowa noc, a groza narasta, gdy w pałacu zostają znalezione zwłoki kolejnego uczestnika konferencji, zagadkowo przypominającego antyczną rzeźbę z nieborowskich zbiorów. Mario i Juliana usiłują dociec prawdy, ale przede wszystkim muszą pozostać bezpieczni… 

Tytuł: "Ostatnia spowiedź" 
Autor: Nina Reichter
Wydawnictwo: Novae Res
Liczba stron: 380
Opis: 
HIT INTERNETU! ZAKOCHAJ SIĘ W HISTORII, KTÓRĄ POKOCHAŁY SETKI LUDZI. Pełna napięcia, romantyczna opowieść o miłości w szponach show biznesu. Poznaj tom I cyklu Ostatnia spowiedź. Bradin Rothfeld jest dziewiętnastoletnim rockmanem. Kobiety w całej Europie wzdychają do jego brązowych oczu i cudownej, niemal dziewczęcej urody. Wracając z trasy koncertowej Brade spóźnia się na przesiadkę i spędza noc na opustoszałym lotnisku. Jeszcze nie wie, że będzie to najdziwniejsza noc w jego życiu. Spotyka wtedy Ally Hanningan. Tajemniczą Amerykankę, która go nie rozpoznaje. Spędzają ze sobą kilka magicznych, niezapomnianych godzin. A późnej wspaniała noc się kończy. I oboje już wiedzą, że nie spotkają się więcej. Nigdy więcej. Bo zbyt mocno czują, co rodzi się między nimi. Żadne z nich nie może się teraz zakochać. Ally jest zajęta – uwikłana w dziwny związek, z którego na razie nie może się wyplątać, a Brada obowiązuje kontrakt płytowy, który mówi – „prasa nie może odkryć twoich kobiet”. Brade jednak używa podstępu i ciągnie tę znajomość. Pozostaje tylko jeden szkopuł. Ally nadal nie ma pojęcia, kim jest Bradin.  I również skrywa pewien sekret. Co zrobi Bradin, pragnąc dziewczyny, której nie powinien nawet tknąć? Miłość, zazdrość, show biznes. Ostatnia spowiedź. Poczuj, jak kocha ten, którego kochają tysiące…

Tytuł: "A.B.C."
Autor: Agata Christie
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Liczba stron: 180
Opis:
Seryjny morderca zabija ludzi w porządku alfabetycznym. Przed każdą zbrodnią wysyła list z informacją, gdzie i kiedy należy szukać następnej ofiary. Koło zwłok zawsze zostawia rozkład jazdy pociągów, potocznie zwany ABC. Co więcej, zabójca w listach również podpisuje się "A.B.C.".Czyżby cierpiał na kompleks alfabetyczny? Poirot czuje jednak, że za tym pozornym szaleństwem musi skrywać się umysł przebiegły i metodyczny, a zostawiane wskazówki mają sprowadzić policję na błędny trop.Tytuł: "Co nas nie zabije" 
Autor: David Lagercrantz
Wydawnictwo: Czarna owca
Liczba stron: 504
Opis:
Kontynuacja trylogii Millennium Stiega Larssona napisana przez Davida Lagercrantza. Mikael Blomkvist przechodzi kryzys i rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. Lisbeth Salander podejmuje duże ryzyko i bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Ich drogi krzyżują się, kiedy profesor Balder, ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, prosi Mikaela o pomoc. Profesor posiada szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael zaczyna pracę nad sensacyjnym artykułem, który może uratować jego karierę.
Tytuł: "Boy 7"
Autor: Mirjam Mous
Wydawnictwo: Dreams
Liczba stron: 250
Opis:
Wyobraź sobie, że budzisz się na gorącej jak rozżarzony węgiel, wypalonej łące i nie masz pojęcia, dokąd podróżujesz, ani skąd pochodzisz. Nie wiesz nawet jak się nazywasz. Adresatem jedynej wiadomości na poczcie głosowej w twoim telefonie jesteś ty sam: – Cokolwiek się stanie, pod żadnym pozorem nie dzwoń na policję. Kim jesteś? Jak tu trafiłeś? Czy można zaufać komukolwiek, kiedy nie ufa się nawet samemu sobie? Wciągający thriller stawiający wiele pytań.
W najbliższym czasie nawet nie mam zamiaru zaglądać do biblioteki, ponieważ ilość książek, które mam z biblioteki jest naprawdę ogromna. Mam prawie 20 książek, co naprawdę rzadko się zdarza. Ja jestem uzależniona od wypożyczania książek z biblioteki. Naprawdę. Jak wchodzę do biblioteki to nie mogę przejść obojętnie obok takiej ilości książek i muszę coś wypożyczyć. Tak samo jest z kupowaniem. Tylko w przypadku kupowania ja staram się omijać księgarnie szerokim łukiem, a biblioteki to mój drugi dom. Zwłaszcza, że w moich bibliotekach są wszystkie bestsellery jakie chce przeczytać. Także czego chcieć więcej? Mam bana na chodzenie do bibliotek!! Koniec z tym! Żartowałam ;) Po prostu muszę ograniczyć moje częste pobyty w bibliotece.

Dobra to wszystko na dziś. Do następnego postu. Buziaki;* Pa ;* 

2 komentarze:

  1. Muszę koniecznie kupić Toxic bo uwielbiam Gabe'a <3

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Koniecznie, pierwsza część była świetna, więc mam nadzieję, że kolejne części też nam się spodobają ;)

      Usuń