"Kto czyta książki, żyje podwójnie" Umberto Eco

sobota, 12 marca 2016

ANNA TODD "AFTER. PŁOMIEŃ POD MOJĄ SKÓRĄ"- recenzja

Kontrowersyjna książka, która początkowo była fanfiction o One Direction.

Tytuł: "After. Płomień pod moją skórą"
Autor: Anna Toddd
Wydawnictwo: Znak
Liczba stron: 632
Ocena: 5/10
Opis:
Życie Tessy można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Hardina i na to, co zdarzyło się później.
Kiedy Tessa zaczyna studia, jej życie wydaje się idealnie poukładane: chce spełnić marzenia o pracy w wydawnictwie i jak najszybciej połączyć się z ukochanym Noah, który czeka na nią w rodzinnym mieście.
Ale spotkanie Hardina, który wydaje się być jej całkowitym przeciwieństwem, wywróci jej życie do góry nogami. Hardin jest arogancki, zbuntowany i w niczym nie przypomina troskliwego Noah. Ale to on budzi w Tessie uczucia, jakich dotąd nie zaznała.

Sama do końca nie wiem co mam o niej napisać. Całościowo książka była średnia. Czytało się ją bardzo szybko, dosłownie pochłaniało się ją. Początek mnie bardzo zaintrygował, ale całościowo nie mogłam się do niej przekonać. No bo co można powiedzieć o książce, w której główna bohaterka zdradza swojego poukładanego, spokojnego chłopaka na rzecz "chuligana"? Mało tego oni cały czas się kłócą, rozstają, schodzą x 1 000 000. Okey, na początku mi się to podobało, ale w pewnym momencie znudziło mi się to. Przeczytałam pierwszy tom i nie mam zamiaru na razie sięgać po kolejne. Dla mnie nie ma tu rewelacji, aczkolwiek jest bardzo wciągająca i nie można się od niej oderwać. Czy polecam? Nie wiem, ta decyzja należy do was.


- Nie jesteś w moim typie, tak jak ja nie jestem w twoim. Dlatego do siebie pasujemy... Różnimy się od siebie, a jednocześnie jesteśmy tacy sami. Powiedziałaś mi kiedyś, że wyzwalam w tobie to, co najgorsze. Cóż, ty wyzwalasz we mnie to, co najlepsze. Wiem, że ty też to czujesz, Tesso. Fakt, nie umawiałem się na randki, dopóki cię nie spotkałem. Ty sprawiasz, że tego chcę, chcę być lepszy. Chcę, żebyś myślała, że jestem ciebie wart. Chcę, żebyś mnie pragnęła, tak jak ja pragnę ciebie. Chcę się z tobą kłócić, nawet możemy wrzeszczeć na siebie nawzajem, dopóki jedno z nas nie przyzna, że się myli. Chcę się z tobą śmiać i słuchać twoich wykładów na temat klasyki powieści. Chcę... Potrzebuję cię. Wiem, że czasami bywam okrutny... cóż, właściwie zawsze taki jestem, ale to dlatego, że nie wiem, jaki mogę być. - Jego głos jest już tylko szeptem, oczy ma rozbiegane. - Zachowywałem się tak przez długi czas i nigdy nie chciałem być inny. Aż do teraz, do spotkania z tobą.
 ANNA TODD
Swoją debiutancką powieść opublikowała na Wattpad. Zainteresowanie przerosło
wszelkie jej oczekiwania! Anna ma doskonały kontakt z czytelnikami za pomocą Instagrama i Twittera, gdzie udostępnia zdjęcia, filmy, piosenki stworzone też przez czytelników.
Kiedy nie pisze uwielbia czytać, a jej
ulubioną książką jest "Pięćdziesiąt
twarzy Greya."

Sławę przyniosła jej bijąca rekordy popularności seria powieści dla młodzieży pod tytułem "After". Prywatnie Todd angażuje się w działalność organizacji FREE2LUV walczącej z zastraszaniem wśród młodzieży. Wraz z mężem mieszka w Teksasie.

"After. Płomień pod moją skórą"
"After. Już nie wiem kim bez ciebie jestem"
"After. Ocal mnie"
"After. Bez siebie nie przetrwamy" 

WYZWANIE KSIĄŻKOWE:
Wyzwanie 2015: Wybrana przez okładkę
Przeczytam tyle ile mam wzrostu: 3,7cm

A wy co o niej myślicie?   
 

2 komentarze:

 1. Nie czytałam, chociaż powiem szczerze, że (bardzo kiedyś) mam zamiar. Skoro jest taka popularna, to coś musi w niej być, więć może też mi się spodoba?
  Od razu mówię, że nie jestem fanką 1D, ale zobaczymy, może coś z tego wyjdzie :)
  Pozdrawiam
  Czytam, piszę, recenzuję, polecam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja przeczytałam pierwszą część i jak na razie nie mam zamiaru sięgać po kolejne części, ale może tobie się spodoba ;)

   Usuń