"Kto czyta książki, żyje podwójnie" Umberto Eco

czwartek, 7 stycznia 2016

'KASACJA" REMIGIUSZ MRÓZ- recenzja

Hej. Witam was w kolejnym poście. Dzisiaj zapraszam was na recenzję pierwszej przeczytanej przeze mnie książki w 2016 roku. Jest to książka, która niesamowicie mi się podobała i jestem w niej zakochana. Zapraszam.

Dzisiaj powieje trochę mrozem i nas totalnie zamrozi. Książka idealna na takie mroźne i śnieżne, zimowe dni.

Tytuł: "Kasacja"
Autor: Remigiusz Mróz
Wydawnictwo: Czwarta strona
Liczba stron: 495
Ocena: 10/10
Opis:
Manipulacje, intrygi i bezwzględny, ale też fascynujący prawniczy świat…
Syn biznesmena zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób. Sprawa wydaje się oczywista. Potencjalny winowajca spędza bowiem 10 dni zamknięty w swoim mieszkaniu w towarzystwie ciał zamordowanych osób. Sprawę prowadzi Joanna Chyłka, pracująca dla bezwzględnej, warszawskiej korporacji. Nieprzebierająca w środkach prawniczka, która zrobi wszystko, by odnieść zwycięstwo w batalii sądowej. Pomaga jej młody, zafascynowany przełożoną, aplikant Kordian Oryński. Czy jednak wspólnie zdołają doprowadzić sprawę do szczęśliwego finału? Tymczasem ich klient zdaje się prowadzić własną grę, której reguły zna tylko on sam. Nie przyznaje się do winy, ale też nie zaprzecza, że jest mordercą. Dwoje prawników zostaje wciągniętych w wir manipulacji, który sięga dalej, niż mogliby przypuszczać.

"Joanna Chyłka weszła do pokoju i usiadła naprzeciw swojego klienta. Przez chwilę patrzyła na niego w milczeniu, myśląc o grożącej mu karze. Dożywocie z możliwością warunkowego zwolnienia po dwudziestu latach. Nie brzmiało to dobrze.Szczerze, lepiej brzmiałaby diagnoza o nieuleczalnej chorobie."
Książka ta jest świetna! Świetna! Świetna! Czuję, że to nie moje ostatnie spotkanie z twórczością tego autora. Chciałam dobrze zacząć rok i zaczęłam go z prze genialną książką, która polecam wszystkim, a najbardziej takim fanatykom kryminałów jakim jestem ja. Po rekomendacjach i fali pozytywnych opinii na temat tej książki, nie mogłam przejść obok niej obojętnie. Żałuję tylko, że sięgnęłam po nią tak późno! To co zafundował nam w tej książce pan Remigiusz to istna masakra. Książka powala na kolana i długo trzyma nas w napięciu. Książka jest świetnie napisana, językiem prostym, trafiającym do każdego odbiorcy, ale też prawniczym. Jednak autor umiał połączyć to tak, aby wszystko czytało się przyjemnie i naprawdę bardzo szybko. Widać, że Remigiusz Mróz zna się na rzeczy i świetnie wprowadza nas w ten sądowo-prawniczy świat. Cudowny kryminał prawniczy, przepełniony nowinkami prawniczymi, wartką akcją i światem przestępczym! Niesamowicie wciąga i nie pozwala nam się od niej oderwać. Serdecznie polecam tę książkę, bo to jazda bez trzymanki!!
Chciałabym również wspomnieć o bohaterach tej książki. Joanna Chyłka- kobieta zasadnicza, szalona, pewna siebie, nie bojąca się żadnych wyzwań, dążąca do celu, lubiąca mięso. Kordian Oryński- mężczyzna niezwykle delikatny, lubiący ryby, zupełne przeciwieństwo Chyłki. Jednak coś między tą dwójką musi być, że mają tak świetną współpracę. Uwielbiam tych bohaterów. Są pełni sprzeczności, ale to się w nich najbardziej ceni. Mimo różnych okoliczności dążą uparcie do celu. Genialni są! Skrycie liczę na jakiś romans i kibicuje tej parze!

Ukazał się kolejny tom tej książki, czyli "Zaginięcie", a w przygotowaniu jest "Rewizja".

"Ta książka to jazda bez trzymanki! Sam zdecyduj, czy w to wchodzisz."- Katarzyna Bonda

A teraz zobaczmy co sądzą o tych książkach Olga z Wielkiego Buka i Anitka z Book Review.
"Remigiusz Mróz w swoim żywiole! Rewelacyjny thriller sądowo-prawniczy  konynuujący najlepsze dzieła tego gatunku. Wyraziści bohaterowie, wiarygodna fabuła trzymająca w napięciu do ostatniej sceny i pędząca na łeb na szyję akcja- od Kasacji nie można się oderwać!" - Olga Kowalska

"Remigiusz Mróz w doskonałej formie! Kasacja niczym nie ustępuje powieściom Grishama. Trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Gwarantuje świetnie spędzony czas."- Anita Boharewicz

Zapraszam również na wywiad z panem Remigiuszem, który jest już na moim blogu. Jeszcze raz serdecznie polecam wam tę książkę. Jestem zauroczona tą książką i na pewno sięgnę po inne książki tego autora. 

Czas na wyzwania książkowe:
1. CZYTAM TYLE ILE MAM WZROSTU- grubość grzbietu 3,5 cm
2. AUTOREM JEST MĘŻCZYZNA
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz