"Kto czyta książki, żyje podwójnie" Umberto Eco

niedziela, 29 maja 2016

"ZAGINIĘCIE" REMIGIUSZ MRÓZ- RECENZJA

Hejka hej.W tak upalny,wiosenno-letni dzień zapraszam was na chłodną, mroźną książkę. W taki upał marzymy o ochłodzeniu, a ja dzisiaj na moim blogu trochę przymrozi.

Tytuł: "Zaginięcie"
Autor: Remigiusz Mróz
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Liczba stron: 508
Kategoria: Thriller prawniczy
Ocena: 10/10
Opis:
Trzyletnia dziewczynka znika bez śladu z domku letniskowego bogatych rodziców. Alarm przez całą noc był włączony, a okna i drzwi zamknięte. Śledczy nie odnajdują żadnych poszlak świadczących o porwaniu i podejrzewają, że dziecko nie żyje. Doświadczona prawniczka, Joanna Chyłka, i jej początkujący podopieczny, Kordian Oryński, podejmują się obrony małżeństwa, któremu prokuratura stawia zarzut zabójstwa. Proces ma charakter poszlakowy, mimo to wszystko zdaje się wskazywać na winę rodziców – wszak gdy wyeliminuje się to, co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, musi być prawdą… 


To jest moje drugie spotkanie z Mrozem, ale jakże udane. Ja kocham tego autora!! To po prostu gwiazda polskiego kryminału w każdym calu!! Po przeczytaniu  "Kasacji" tego autor, byłam pewna, że to będzie dłuższy romans z Chyłką i Kordianem. Po przeczytaniu "Zaginięcia" wiem, że będzie to miłość na całe życiei na pewno przeczytam kolejne jego książki. Autor jest moim autorytetem normalnie. Uwielbiam go<3 Ale dobra, koniec zachwycania się tym genialnym autorem. Teraz powiem wam jak cudowna jest ta  książka.Uwielbiam tę książkę, ponieważ:

1) Chyłka i Kordian.
Moim zdaniem ta para musi być razem w 3 tomie. Jest to najlepsza para książkowych prawników w historii polskiego, a może i zagranicznego kryminału. ONA jest kobietą z pazurem, bezpośrednia, bezwzględna, szalona. ON jest mężczyzną delikatnym ,subtelnym, spokojnym. Ale przeciwieństwa się przyciągają. Kocham ich <3

2) Autor zabiera nas do sądu
Jeżeli jesteście takimi fanami sądu i wszystkiego co z nim związane to ta książka jest idealna dla was. Ja kocham sąd, rozprawy sądowe, akta itp. Pooglądałam już chyba wszystkie odcinki Sądu rodzinnego, czy Sędzi Anny Marii Wesołowskiej. Interesuje się tym od dziecka, a w tej książce autor zabiera nas do sądu, pokazuje przebieg rozprawy.  Za to cenię i uwielbiam tę książkę.

3)Remigiusz Mróz
Remigiusz Mróz jest autorem mojego życia. Mimo tak młodego wieku, na swoim koncie ma już ponad 10, a wydanie kolejnej autor planuje za czerwiec2016r. Jest on prawnikiem, co bardzo dobrze pokazuje w książkach. Widać, że mężczyzna zna się na rzeczy. Człowiek ten pisze i wydaje książki w tempie ekspresowym. Mało tego, on pisze wszystko! Serio. Pisze thrillery prawnicze, science-fiction, książki historyczne, kryminały. To się ceni. AUTOR MOJEGO ŻYCIA!

4) Oryginalność
Jego książki są oryginalne, nieschematyczne, a sam autor ma genialne pomysły na swoje książki. Potrafi rewelacyjnie wykreować bohaterów i świat, w którym się znajdują.

Cała książka opowiada o sprawie pewnego małżeństwa, któremu ginie córeczka. Wkrótce zostają oskarżeni oni o zabójstwo małej Nicolki. Ich obrony podejmuje się para prawników Joanna Chyłka i Kordian Oryński. Książka napisana lekkim, prostym, zrozumiałym językiem, który ułatwia szybkość czytania, bo książkę się wręcz pochłania. Cudowna,bardzo oryginalna fabuła z wartką akcją.Wszystko tutaj dzieje się w ekspresowym tempie. Rewelacyjna książka, serdecznie polecam.

2 komentarze: